Bin Picking

Bin Picking, bir robot tarafından bir kutunun içine veya bir palete rastgele yerleştirilen nesneleri almak için kullanılan tekniğin adıdır. Bu yöntem, bir robotun geniş programlama zamanına ihtiyaç duymadan nesneleri hızlı bir şekilde yakalamasını sağlar. Akıllı görüş ve sensör sistemleri ile işbirliği içinde olan robot, ürünleri almak ve bir sonraki yere taşımak için yüzeyi tarar.

Robotik Bin Picking uygulamasında zorlukların üstesinden gelmemizi sağlayan bir dizi teknoloji vardır.
Bunlar :
  • Gelişmiş Görme Sistemleri: Görme sistemleri, robotların çevrelerindeki ortama uyum sağlamasına ve nesneleri yakalamak için konum bulmalarına yardımcı olur. Bu, robotlara rastgele parçaları toplamak için ihtiyaç duydukları esnekliği sağlar.
  • Etkin Robot Toolları: Robot tutucuları önemli ölçüde gelişmiştir ve robotların çok çeşitli parçaları daha kolay kavramasına yardımcı olur. Yumuşak tutucular bir robotun rastgele yönlendirilmiş bir parçayı kavrama yeteneğini artırır.
  • İşleme Mimarisi: Görme güdümlü robotlar kullanılırken zengin miktarda veri oluşturulur. Bazen, bir görüş sistemi( bir harici bilgisayar) ve bir robot arasında hızlı iletişim için çok fazla veri vardır. Akıllı kameralar ve gömülü görüş bileşenleri, robotların esnek uygulamalar için verileri işleme biçimini değiştiriyor.
Bir dizi farklı teknoloji robotik Bin Picking ‘in geleceğini şekillendiriyor, ancak yukarıda bahsedilen üç tanesi en önemlilerinden bazıları.
Bizimle iletişime geçerek Robotik Bin Picking sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bilgili ve deneyimli ekibimiz tüm sorularınızı cevaplamaktan ve proje gereksinimlerinize göre ücretsiz bir teklif sunmaktan mutluluk duyacaktır.