Lazer Plastik Kaynağı

Günümüzde lazer plastik kaynağı, birçok imalat ve endüstriyel alanda yapıştırma ve ultrasonik kaynak gibi diğer birleştirme tekniklerinin yerini almaktadır. Plastikler için modern birleştirme işlemi oldukça esnektir ve çalışma yüzeyini işaretlemeden veya zarar vermeden yüksek mukavemetli bağlantılar sağlar. Hayati dahili bileşenleri korumak için hassas kontrol ve doğruluk gerektiğinde plastik lazer kaynağı paha biçilmezdir ve zorlu geometrilerle karşılaşıldığında bile plastikleri başarılı bir şekilde kaynaklamak için kullanılabilir.
Robotik olarak kaynak yapılabilen plastiklerin çeşitliliği çok geniştir. Robotlar, florokarbonlarla birlikte akrilonitril-bütadien-stiren, polivinil klorür, akrilik, polikarbonat, polietilen, fiberglas ve karbon takviyeli plastiklere kaynak yapabilir.
Otomotiv sektöründe; gösterge panelleri, tamponlar, yakıt depoları, manifoldlar, yakıt filtreleri, vanalar ve sensörler, kilitlenmeyen fren sistemi bileşenleri, yakıt enjektörleri, elektronik ateşleme parçalarında da robotik plastik kaynak kullanılmaktadır.
Tüketici ürün alanında; plastik saatler, oyuncaklar, diş macunu tüpleri, video ve ses bandı kasetleri, mürekkep püskürtmeli kartuşlar, bilgisayar disketleri, diş aygıtları, bilgisayar disk sürücüleri ve ses-video ekipmanları dahil olmak üzere önemli miktarda robotik plastik kaynağı vardır.
Elektronik endüstrisi; sağ-sol anahtarları, konektörler, terminal blokları, anahtarlar, baskılı devre kartları, şablonlar, ekranlar ve diğer hassas cihazlar için robot tabanlı plastik kaynak kullanır. Robotik plastik kaynak için diğer kullanımlar, tıp, ambalaj, tekstil ve optik endüstrilerindeki öğeleri içerir.
Pek çok potansiyel kullanım ve azalan maliyet bariyeri ile plastik lazer kaynağının kullanımı, endüstrilerdeki giderek artacaktır. Proses, hassas kaynaklarda ve malzemelerde benzeri görülmemiş bir esnekliğe izin vererek yenilikçi kaynak uygulamaları için idealdir.
Eurobotik, üretim hattınız için doğru plastik kaynak sistemini seçmenize yardımcı olabilir. Bugün entegrasyon hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın .