Su Jeti

Su jeti ile kesme, suyun çok yüksek basınçta küçük çaplı bir nozuldan geçirilmesini içerir. Su jeti, 900 m / sn’ye kadar hızlarda hareket eder ve çok çeşitli malzemeleri kesmek için yeterli kinetik enerjiye sahiptir. Kum eklenirse, su jetinin metal ve taş gibi sert malzemeleri kesmesine izin veren aşındırıcı bir etki oluşur.

Saf Su Jeti
Eurobotik, otomotiv, gıda endüstrisi gibi farklı sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için saf su jeti kesim için tek veya çoklu robot kesme çözümleri tasarlar:
600 ila 900 metre / saniye hızındaki su ultra yüksek basınçlı bir pompa vasıtasıyla 2 ila 4 bar çıkarılıp bir akümülatöre yönlendirilir ve sonra 0.1 ila 0.4 mm çapında bir nozuldan geçirilir. Bu işlem; plastik, kompozit, kauçuk, köpük strafor, ses yalıtım malzemeleri gibi ince yumuşak malzemeleri kesmek için kullanılır.
Aşındırıcı Su Jeti
Aşındırıcı ile yüklenmiş su jeti ile kesme prensibi, kesilecek malzemeye yüksek hızda aşındırıcı püskürtülmesinden oluşur.Su, 2000 ila 4000 bar arasında sıkıştırılır ve aşındırıcıyı, bir karıştırma bölmesi ile belirli bir kesme kafası boyunca itmek için kullanılır. Aşındırıcı su jeti, kesimde termal stres olmadan çelik, titanyum, aluminyum , mermer, cam gibi sert malzemeleri kesecektir. Bu işlem aslında farklı erime noktalarına sahip malzemelerden oluşan laminatları kesmenin tek yoludur. 50 mm’ye kadar kalınlığı olan çeliği veya 120 mm’ye kadar olan diğer metalleri işlemek mümkündür.
Eurobotik robotik sistemlerinin esnekliği, üreticilerin sermaye yatırımlarından en iyi şekilde faydalanmalarını sağlar. Eurobotik’in tüm su jeti kesim çözümleri güvenli, uygun maliyetli ve son derece verimlidir.