Ultrasonik Kaynak

Ultrasonik kaynak, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek iki parçayı birleştirme yöntemidir, Plastikler ve metaller için uygundur.
Robotik ultrasonik kaynak, metal veya plastik parçaların birleştirilmesinde ve genellikle daha yüksek hız ve kalite gereksinimlerinin olduğu uygulamalarda kullanılmaktadır.
Plastikler için : Yaygın uygulamalar arasında tampon bağlantısı, kapı paneli bileşenleri, pano montajları, manifoldlar, filtreler, iç kaplama ve otomotiv endüstrisi için sensörler bulunur. Tüketici elektroniği, spor malzemeleri ve kozmetik endüstrileri de çeşitli uygulamalar için robotik ultrasonik kaynak kullanır.

Metaler için : Akü grubu üretimi, robotik kaynağın gerekli olduğu bir uygulamadır.

Ultrasonik kaynağın avantajları :
  • Ultrasonik kaynak, çok çeşitli malzeme kaynağı kombinasyonlarına uygulanabilir.
  • Punta kaynağı ile kıyaslandığında; enerji tüketimi, kaynak deformasyonu ve yüzey temizlik ihtiyacı azdır, birleşim mukavemeti yüksektir.
  • Ultrasonik kaynak işlemi ince ila kalın malzeme kombinasyonlarını kaynak yapar, Al, Cu ve füzyon işlemleriyle birleştirilmesi zor olan diğer yüksek termal iletkenlik malzemeleri için mükemmeldir, Teller ve devreleri birleştirmek için kullanılabilir, Yani, bilgisayar ve elektrik bileşenleri üreten endüstrilerde kullanım için mükemmeldir.
  • Kaynatılan parçalarda herhangi bir kirlilik veya termal bozulma oluşmaz.
  • Ultrasonik kaynak görsel olarak caziptir, çünkü bitmiş üründe görünür dikiş izleri yoktur.
Eurobotik, üretim hattınız için doğru ultrasonik kaynak sistemini seçmenize yardımcı olabilir. Bugün entegrasyon hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşın .