Makine ve Pres Besleme

Robotik makine besleme, temel malzeme taşıma işlemlerinden daha karmaşık manipülasyon ve taşıma yetenekleri sağlayabilir. Endüstriyel robotlar bu uygulama için mükemmel bir otomasyon çözümüdür.Makine beslemede robotların kullanılması çevrim süresini kısaltır ve üretkenliği artırırken müşterilerimize para tasarrufu sağlar. Robotlar, her türlü makineye, pres ve makaslamadan enjeksiyonlu kalıplama makinelerine kadar besleme yapabilir. Manuel makine besleme, yüksek seviyede tutarlılık gerektiren, sıkıcı ve tehlikeli bir iş olabilir. Robotik makine besleme, çalışanları sıkıcı, yaralanmaya neden olan bu işten koruyarak tesislerdeki güvenlik seviyelerini yükseltir.
Uygulama Alanları :
 • CNC freze ve tornalama makinelerine yükleme ve boşaltma
 • Enjeksiyon makinelerine ürün yükleme ve boşaltma
 • Preslere malzeme yükleme ve boşaltma
 • Taşlama işlemi için yükleme ve boşaltma
 • Damgalama, delme, kesme, dövme presi yükleme ve boşaltma
 • Kaynak işlemi için bir ürün tutma
Robotik Makine Beslemenin Faydaları
Eurobotik, şirket içi tasarım ve imalat esnekliği sayesinde son derece kişiselleştirilmiş makine besleme projeleri üstlenebilir.
 • Yinelenebilir hassasiyet ve gelişmiş üretim kalitesi.
 • İnsan hatasını en aza indirir ve ergonomik koşulları iyileştirir.
 • Manuel makine beslemeye kıyasla kısa yatırım getirisi ve düşük genel gider maliyeti.
 • Değerli zemin alanından tasarruf etmek için robotlar 2 makine arasına veya tepeye monte edilebilir.
 • Artırılmış makine ve sistem kullanımı ile 7/24 üretim.
Robotik makine beslemenin ana faydalarından biri, manuel yükleme ve boşaltma ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde iyileştirilmiş çalışma süresidir. Robotun durması gereken tek zaman düzenli bakım içindir, yani makinenin üretilmesinin verimliliği el emeği ile sınırlı değildir. Çalışma süresindeki bu artış, verimi artırarak büyük verimlilik artışlarına yol açar.
Artan çalışma süresinin yanı sıra, robotik makine besleme sistemleri manuel yükleme ve boşaltma işlemlerinden daha doğru ve tekrarlanabilirdir. Bu sadece üretilen parçaların kalitesini arttırmakla kalmaz, işleme sürecindeki hata miktarını azaltabilir, iş hacmini en üst seviyeye çıkarabilir ve boşa harcanan malzemeleri ve zamanı en aza indirir.
Robotik makine besleme sistemleri, üreticiler için birçok fayda sağlar – bunlar arasında temel çalışma süresi ve doğru tekrarlanabilirliktir. Taşlamadan, frezelemeye ve tornalamaya kadar her şey için robotik makine besleme verimlilik sağlar.
Çevrim Süresini Kısaltın
Üretim otomatik olsa bile, makineleri beslemek için çoğu zaman bir işçiye ihtiyaç duyulur. Bu durumda üretim hızı hala bir insanın hızı ile kontrol edilmiş oluyor. Makine besleme için bir robot kullanmak, her çevrimde biraz zaman kazandırır. Döngü başına birkaç saniye tasarruf yapmak, haftalar ve aylar boyunca üretimde önemli bir artışa neden olabilir. Dahası, robotik bir makine besleme sistemi, haftanın 7 gün 24 saati, yorulmadan çalışabilir.
Maliyetten Tasarruf Edin
Çevrim süresi, üretim maliyetlerinizle doğrudan ilişkilidir. Ayrıca, işgücü maliyetleri önemli ölçüde düşebilir, çünkü bir işçi birden fazla robotla ilgilenebilir. Bir makine besleme robotu, ayrıca özel olarak tasarlanmış bir manuel besleme sisteminden daha ucuzdur ve birden fazla parçaya adapte edilebildiğinden daha esnektir.
Yerden Tasarruf Edin
Üreticiler genellikle makine besleyen robotların makinenin önüne yerleştirilmesi gerektiğini düşünürler. Aksine, robotlar makinelerin tepesine kurulabilir ve aynı anda iki makineye hizmet verebilir. Robotlar daha kompakt ve esnek olma eğilimindedir, bu nedenle makinenin içine monte edilebilirler (tabii ki büyük CNC tezgahlar için!). Bu, atölyede çok fazla alan kazandıracaktır.
Makine Besleme İşlemlerinin Otomatikleştirme Zamanının Geldiğini Nasıl Bilirsiniz?
Hemen hemen her türlü makine besleme süreci karlı bir şekilde otomatikleştirilebilir, ancak makine işleme süreçlerini otomatikleştirmenin ne zaman anlamlı olacağını, özellikle verimlilik ve yatırım geri dönüşü potansiyeli bilinmediğinde, zor olabilir.
Makine Besleme İşlemlerini Otomatikleştirme Zamanının 4 İşareti
Bir Üst Model CNC’e Geçilmesi : Eski CNC tezgahları, otomasyonu karlı hale getiren ek engeller sunar. Ancak daha yeni CNC makineleri otomatik sistemlerle kolayca, bazen de basit bir yazılım paketi ile bütünleşebilir. Yeni CNC makineleri kurulduğunda, robotik makine besleme çözümlerini düşünmek için iyi bir zaman.
Üretim Darboğazları: Makinelerin yüklenmesinde veya boşaltılmasında üretim parçaları birikmeye başlarsa, makine, diğer işlemler için çok yavaş veya çok hızlı demektir. Robotik makine besleme otomasyonu daha yumuşak bir ürün akışı yaratacak ve verimi artıracaktır.
Üretim Öncesi ve Sonrası İşlemler: Çoğu zaman parçaların işlemeden önce veya sonra temizlenmesi veya denetlenmesi gerekir. Bu aynı zamanda üretim darboğazları yaratabilir. Eğer diğer işlemler verimsizlik yaratıyorsa, robotik otomasyon çözüm olabilir.
Yatırım Getirisi ile İlgili Hususlar: Yatırım Getirisi kazanma yeteneği statik değildir. İşgücü bulmak zor olabilir, otomasyon uygulama maliyetleri düşebilir ve verimlilik ihtiyacı artabilir. Yatırım getirisi hedeflerine ulaşılabildiğinde, makine beslemede robotik otomasyonunu ciddiye almanın tam zamanı.

Makine Ve Pres Besleme ile ilgileniyorsanız bir mail kadar yakınız.

Aşağıdaki formu doldurduğunuz takdirde sizinle iletişime geçeceğiz.