Taşlama

Materyal çıkarma, imalatta popüler olmayan kirli ve tehlikeli işlerden biridir. Üreticiler, taşlama, çapak alma gibi işlerde çalışacak işçi bulmakta zorlanırlar. Ancak robotlar bu işleri son derece iyi yapabilir, işlenmiş veya döküm parçalardaki çapakları hızlı ve verimli bir şekilde giderebilir. Demir dökümlerden dizel motor bloklarına kadar, robotik taşlama ve finisaj, çok çeşitli parçalar için üretim süreçlerinin önemli bir parçasıdır. Bir robot sadece üretim süresinden tasarruf etmekle ve toplam maliyetleri düşürmekle kalmaz, aynı zamanda parçacıkların çalışanların gözlerine girmesi ve akciğerlere nüfuz eden metal tozu ile ilgili ciddi sağlık ve güvenlik risklerini de azaltır.
Robotlar, iş için yeterli basıncı uygulayacak şekilde programlanmıştır, böylece her parçanın bütünlüğü korunur ve tüm iş parçaları düzgün bir şekilde aynı kalır. Yeterli baskı yoksa, zaman ve malzeme israf edilirken, çok fazla baskı bir parçayı mahvedebilir. Operatörlerin aksine ,düzgün programlanmış kuvvet kontrolü ile, bir robot çapak alırken veya taşlama yaparken daima doğru kuvveti uygulayacaktır.
Robotik taşlama ve finisaj işlemlerini iyileştirmek için yapabilecek işlemler:
  • Robotik taşlama ve finisaj sistemlerinde kuvvet kontrolü  kullanarak daha güvenli bir çalışma ortamı sağlanır ve her zaman uygun kuvvet uygulanmasını sağlayarak ürün kalitesini arttırılmış olur.
  • Gerekli olan erişim ve taşıma kapasiteni göre doğru robotun seçilmesi
  • Doğru taşlama ekipmanının kullanılması
Eurobotik ,robotik taşlama ile ilgili tüm uygulamalarda geniş deneyime sahiptir. Tecrübelerimizi bireysel müşterilerimizin çeşitli zorlukları için en iyi çözümleri oluşturmak için kullanıyoruz.