Kumlama

Robotların hayatımızın her alanına girdiği bu günlerde kumlama ve boyama işlemlerinde yüzey işleme teknolojilerinin kullanımı yeni oluşumlardan biridir. Robotik kumlama, metal yüzeylerin güvenli, hassas ve verimli bir şekilde temizlenmesi, soyulması, hazırlanması için son teknoloji bir yöntemdir. Bu sistem, operatörü kumlama ortamından uzaklaştırır ve zarardan uzak tutar.

Robotik kumlamanın faydaları :

  • En önemli faydalarından biri kumlama hızı ve yörüngenin tutarlılığıdır. Bir operatör yoruldukça dikkatini kaybeder. Robotlar ise, spesifikasyondan sapmadan tekrarlanabilirlik ve uzun çalışma süreleri sağlar.
  • Robotik kumlama, manuel kumlamaya göre 6-8 kat daha hızlı olabilir. Bu, manuel kumlama ile karşılaştırıldığında zaman, para ve iş gücü tasarrufu sağlar.
  • Kumlama robotları tipik olarak kumlama alanının dışından uzaktan çalıştırılır. Bu, işçilerin kumlama sırasında kapalı alanda bulunmadıkları için daha fazla güvenlik sağladıkları anlamına gelir.
  • Bir robotla, nereyi kumladığınızı her zaman kontrol edebilirsiniz. Manuel bir işlem sırasında, operatör sık sık püskürtürken parçanın dışına taşmaya devam eder. Aşırı kumlama, manuel sistemler için de bir endişe kaynağıdır, çünkü operatörler genellikle gerektiğinden daha uzun veya aynı alanı iki kez kumlar. Her iki senaryoda da sistem gereksiz yere basınçlı hava, aşındırıcı kum ve en önemlisi zaman harcar.
  • Robotik kumlama manuel işçilik ihtiyacını ve dolayısıyla maliyetleri önemli ölçüde azaltır.
Eurobotik olarak son işlem çözümleri ile diğer birçok ürün ve hizmeti sunmak için çok çeşitli sektörlerden her büyüklükteki şirketle çalışıyoruz.
Bizimle iletişime geçerek robotik kumlama sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bilgili ve deneyimli ekibimiz tüm sorularınızı cevaplamaktan ve proje gereksinimlerinize göre ücretsiz bir teklif sunmaktan mutluluk duyacaktır.